FOTO. 6 medalii pentru patinatorii Braşovului, la Cupa Corona și Campionatul Național de Patinaj Artistic

Cei mai buni patinatori din categoriile copii, cadeți și novice au concurat în zilele de 7 și 8 aprilie, pe gheața Patinoarului Olimpic din Brașov în cele două competiții care au avut loc simultan: Cupa Corona și Campionatul Național pentru Copii, Cadeți și Novice.

În urma unor evoluții excelente, Corona are doi campioni și o vicecampioană națională. Răzvan Cionac a câștigat medalia de aur la categoria Novice Inter, Cristiana Mainea a ocupat locul 1 la categoria Cubs, iar Natalia Runcanu a cucerit medalia de argint la categoria Novice Basic.

Rezultatele au contat atât pentru Cupa Corona, cât și pentru Campionatul Național de Patinaj Artistic.