Meciuri intense în prima etapă a Ligii Elitelor U15 și U16. Kids Tâmpa și FC Bacău și-au împărțit victoriile

Sâmbătă a avut loc prima etapă din liga elitelor U15 și U16, una în care „urșii” tineri de la Kids Tâmpa au întâlnit în deplasare, echipele de la FC Bacău. La finalul a două meciuri spectaculoase, cele două cluburi și-au împărțit victoriile, gazdele impunându-se cu scorul de 2-1 (1-1) la U16, iar tinerii fotbaliști de la U15 ai Kids Tâmpa câstigând meciul cu 4-3 (3-3).

La finalul celor două partide, antrenorul Cristian Cristea a spus că echipele brașovene au avut parte de două jocuri intense, cu multe faze spectaculoase.

„Chiar putem spune că am avut două meciuri intense, cu multe faze spectaculoase, pentru care îi felicităm pe băieți. Luate însă separat, trebuie spus că la U16 nu am făcut meciul pe care ni l-am dorit, am greșit mult și în momente cheie, lucru care ne-a costat. E nevoie să corectăm cât mai rapid aspectele negative din joc și să fim mai atenți și concentrați pe viitor. La U15, îi felicităm pe băieți pentru tăria de caracter, evoluția scorului fiind una incredibilă. Am deschis scorul în minutul 1, apoi gazdele au revenit și au făcut 2-1. Am egalat dar imediat gazdele au preluat conducerea 3-2 , scorul la pauză fiind 3-3. A doua repriză s-a jucat pe contre, au fost multe ocazii de ambele părți, dar ne bucurăm că noi am fost cei care am reușit să ne câștigăm cele trei puncte”, a rezumat Cristian Cristea cele două confruntări.

U16 Elită

FC Bacău vs Kids Tâmpa 2-1 (1-1)
Pentru Kids Tâmpa a marcat: Petrea Răzvan
Lot jucători: Ciubotaru Gabi, Dragomir Raul, Barnea Flavius, Ungur Matei, Petrea Răzvan, Abduljalil Ahmed, Giurgiu Andrei, Matsumoto Mario, Pripa Adrian, Laszlo Robert, Tronciu Leo, Bordean Denis, Dragomir Raul, Delea Edi, Dudita Aris, Răuta Alex, Obreja Paul

U15 Elită

FC Bacău vs Kids Tâmpa 3-4 (3-3)
Pentru Kids Tâmpa au marcat: Bobaru Mihai, Dragomir Darius, Gogonea Cristi, Lupașcu Mihnea
Lot jucători: Alecu Sebastian, Pora Andrei, Munteanu Edi, Stratulat Andrei, Mihalcea Fabian, Soci Cezar, Boga Robert, Muraru Luca, Dragomir Darius, Bobaru Mihai, Gogonea Cristi, Zahariea Petru, Lupașcu Mihnea, Taropa Cosmin, Apetre Darius.

Antrenori U15 și U16: Cristi Cristea, Bogdan Gordas, Ioan Constantinescu.