De anul trecut, în cartierul Tractorul din Braşov se efectuează lucrări de reabilitare a rețelei publice de termoficare. Până luni nu au fost probleme, dar astăzi, a anunțat Compania Apa, din cauza săpăturilor a fost avariată conducta de apă potabilă de pe strada Păcii.
“Lucrarea de reparație a conductei se va efectua mâine, 14 mai și poate presupune oprirea apei pe străzile: Păcii, Forjei, Strungului, Ciocanului, Valea Jiului, Oltet, Octavian Goga nr.14. Intervalul preconizat pentru efectuarea lucrărilor este 9. 00 – 14.00”, a anunțat compania pe pagina de Facebook.
Pe de altă parte, directorul de exploatare al Companiei, Teodor Sava, a precizat ca respectiva conducta “a fost ciupit” și ca nu sunt pierderi de apă. El a precizat ca acum se fac verificări, iar dacă vor fi constatate probleme mai mari se va interveni în cursul zilei de mâine.
Fii la curent cu cele mai importante știri din Brașov, direct pe telefonul tău. Descarcă aplicația BrasovMetropolitan pentru iphone-ul tău!

Fii primul care comentează