FOTO Oraşul Victoria şi-a asigurat stocurile de lacuri şi vopsele pentru mult timp, printr-o nouă donaţie

Orașul Victoria și-a asigurat stocul de vopsele și lacuri pentru o bună perioadă de timp. Astfel, de la bugetul localităţii nu vor mai fi cheltuiţi bani pentru cele necesare vopsirii şi întreţinerii pe domeniul public. 

Un TIR plin de lacuri şi vopsele de diverse au fost puse la dispoziţie primăriei, printr-o donaţie a Fabryo Corporation SRL, ce reprezintă în România firma olandeză Akzo Nobel N,  a anunţat primarul Camelia Bertea. Valoarea acestora este de 116.000 lei.

„Donaţia va acoperi necesarul de vopsea pentru tot ce înseamnă spații publice din orașul nostru, pentru o lungă perioadă de timp”, a spus Camelia Bertea, care a amintit că nu este prima dată când oraşul primeşte astfel de donaţii utile:

„Multe lucruri am reușit să facem în Victoria în ultimii doi ani cu ajutorul oamenilor buni și inimoși, dornici să ofere ceva comunității noastre și orașului. Mulțumim, Ioana și Sorin Bakter, Fabryo Corporation SRL şi Akzo Nobel, pentru donație!”

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.