SR Braşov merge mai departe în Cupa României. ACS Kids Tâmpa Brașov a fost eliminată

În primul tur al Cupei României, SR Brașov a întâlnit-o miercuri seară pe Olimpic Cetate Râşnov, meciul fiind disputat pe stadionul Silviu Ploeșteanu (Stadionul Tineretului) , aceștia sau impus cu scorul de 4-0, golurile fiind marcate de Carlo Danciu (24), Dragos Sandu (32), Marius Savu (54), ultimul gol fiind înscris de portarul Bogdan Căucă (96) dintr-o lovitură liberă, de la aproape 20 de metri.

Vezi rezumatul aici

În aceeaşi fază a competiției, ACS Kids Tâmpa Braşov a fost eliminată, dramatic, de KSE Tg. Secuiesc. Scorul a fost 0-0 după 90 de minute, însă golul celor de la KSE Tg.Secuies a venit în minutul 119, Acs Kids Tâmpa evoluând în inferioritate din minutul 107, atunci când atacantul de 23 de ani, Iulian Nechita a fost eliminat.

Echipele de start

Steagu’: Căucă – Hamciuc, Godri, Sterian, Munteanu – Nicoloiu, Dragoș Sandu, Dedu – Savu, Carlo Danciu, Răchișan (79 Vârtosu)

Cetate Râșnov: Iszak – Solovăstru (78 Șandor) , Ghețu, David, Voicu – Rusu, Drugă, Alupoaie (46 S. Marin) – Ciopo (78 Dumitrovici) , Dragoș Popa (46 Turcu ) , Botia (71 Babei)