Al doilea aur pentru echipa brașoveană BlueStreamline. Urmează Croația

După ce au câștigat marele premiu la competiția din Portugalia, echipa BlueStreamline a Universității Transilvania din Brașov a mai obținut o medalie de aur, la competiția „Formula student” din Catalunya, Spania.

Echipa brașoveană a trecut prin 8 probe, iar la final s-a clasat pe primul loc în cadrul clasei Combustie, devansând alte 35 de echipe.

Pentru studenții brașoveni, sezonul competițional nu s-au încheiat, ei fiind înscriși și la concursul din Croația.

Reamintim că în perioada 1-5 august, echipa Universității Transilvania a participat la Formula Student Portugal, o conpetiție pe care, de asemenea, a câștigat-o, pe circuitul „Kartodromo Castelo Branco”. În total au fost 5 probe pe care studenții le-au parcurs: proba de accelerație, unde s-au clasat primii, proba de autocross, unde au fost pe locul doi, skid pad – locul 3, anduranță – locul 1, eficiență – locul 1.