Investitii
Noi reguli de circulație pe mai multe străzi din Brașov
Trebuie sa te loghezi pentru a comenta Login
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Investitii
Aeroportul Internațional Brașov – Ghimbav a obținut cea mai mare finanțare din Fondul pentru modernizare. Banii vor fi folosiți pentru amenajarea unui parc fotovoltaic cu baterie de stocare
Investitii
Autostrada Făgăraș – Brașov a obținut acordul de mediu. Investiția este estimată la 7,7 miliarde de lei
Investitii
Birocrația AFM, test de răbdare pentru autoritățile locale. Primăria Victoria a avut nevoie de doi ani pentru a obține o finanțare
-
Cotidianacum 3 luniModificări în Regulamentul de parcări din Brașov: dispare abonamentul „de zi”, dar vor fi introduse, în schimb, parcările nenominale
-
Fapt diversacum 7 aniAmplă acțiune de salvare. Parapantist francez, plecat din Brașov spre Comandău, dat dispărut pe traseu
-
Cotidianacum 3 luniSă fie doar vina controlorilor RATBV? Primăria Brașov ia în calcul să renunțe la ei. Mai trebuie rezolvată o problemă: validatoarele
-
Fapt diversacum 3 luniAccident tragic într-o pădure din județul Brașov. Echipele de intervenție nu au mai putut face nimic
-
Cotidianacum 3 luniSchimbări importante pe Liniile 16 și 23 ale RATBV, începând de mâine
-
Cotidianacum 2 luniATENȚIE! Astăzi se circulă gratis pe liniile RATBV din Brașov și 10 localități din zona metropolitană. Șase primării nu au aderat încă la Programul „Vinerea Verde”
-
Cotidianacum 3 luniPlanul Urbanistic Zonal în care este inclusă noua catedrală din Brașov, în dezbatere publică. Brașovenii pot transmite observațiile până în 3 aprilie
-
Cotidianacum 3 luniFOTO. Haos în Livada Poștei din Brașov. Luatul copilului de la școală suspendă orice regulă





Maria
13/08/2013 at 20:50
Cand se va rezolva problema de la intersectia ocolitoarei cu drumul spre Sanpetru? E un haos acolo si aproape zilnic are loc un accident.
De ce nu se prelungeste traseul autobuzelor pana in Sanpetru? Pentru 3 kilometri sanpetrenii mai scot 3 lei din buzunare. Problema cea mai mare este ca transportatorul efectiv isi bate joc de oameni. Autobuzele circula cand si cum vrea muschiul lui. Incercati intr-o seara sa vedeti ce este pe un autobuz in jurul orei 19. Se calca lumea in picioare. Bine ar fi ca cineva sa isi indrepte atentia si catre noi, oamenii care muncim in Brasov si ai caror impozite pe salarii tot in Brasov sunt platite.